1972-ben az olaszországi Berganoban Sergio Mor. Stabilini megalakítja a Yitakyoei Karate Clubot. A klub hamar népszerűvé válik, rohamosan fejlődik és csaknem egy évtized alatt az olasz karate élet meghatározó egyesülete lesz A 80-as években már a mester tanítványai is klubokat alakítanak. A mester – Nanbu elsőszámú tanítványa – és tanítványai Sankukai karatét oktatnak. Ez a karate ebben az időben nagyon népszerű a fiatalok körében. A 70-es, 80-as években – általában a karate – minden iskola tömegeket hódít meg szerte a nyugati világban.
Sergio Mor. Stobilini azonban nem maradt meg csak ezen az úton. A 80-as évektől kezdve előbb a japán, majd később a kínai harcművészeteket kezdte tanulni és oktatni. .
A 90-es évek közepéig a karate elsősorban mint sport dominált. Ez világtendencia volt. Még napjainkban is főként sport formájában űzik. Sensei Stabilini viszont – ahogy egyre jobban megismerte az eredeti harcművészeteket – rájött, hogy ez a sporttal összeegyeztethetetlen
A Yitakyoei közben nemzetközi szervezetté fejlődött, mivel nagyon sok országból keresték Stobilini mestert, és mentek hozzá tanulni. Szabó Pál 1987-ben került vele kapcsolatba, és lett a tanítványa. Ez a kapcsolat közben barátsággá is fejlődött, és mind a mai napig tart. Stobilini sensei 1988 óta minden évben tart szemináriumot Kecskeméten.
A 90-es évek közepétől a mester megszüntette a versenyeket, a karatét ettől kezdve, mint harcművészetet kezdte oktatni. Voltak, akik ezzel a döntéssel nem értettek egyet, ők elhagyták a szervezetet. Nagyon jó tanítványok is távoztak ekkor – nem voltak sokan – azonban a döntés jó volt, mert ettől kezdve a Yitakyoei szervezetben a harcművészet gyakorlása lett az egyik cél.
Szabó Pál személyes véleménye, és törekvése is egybeesett ezzel a döntéssel. Ezért is válhatott még szorosabbá az együttműködés Stobilinivel.
A mester fokozatosan „megisztította” a karatét a Nanbu által „rárakott sallangoktól”, így mára ez a karate az eredeti értelmét, célját visszakapta. Hosszú évek munkája volt ez. A folyamat végére érve dönteni kellett arról is, hogy maradjon-e ez Sankukai továbbra is. A döntés megszületett. 2011- óta Sankido Karate az, amit gyakorlunk. Így helyes, mert ez már nem az a karate
Egy-két személy a névváltoztatással nem értett egyet, távoztak a szervezetből, de ez nem baj.
A Sankido már egy teljesen autentikus karate, harcművészet. A Yitakyoei szeretet is letisztult bő két évtized alatt, a japán és kínai harcművészeteket eredeti szépségében, a kor követelményeinek megfelelően oktatja ma már. Ezt nagyon magas szinten teszi. Erre, és a folyamatos fejlődésre garancia a sensei maga, ki a világ egyik legkiválóbb harcművésze. Nagyon kevesen tudják ezt ilyen szinten.
A Yitekyoei Budo Nemzetközi Szervezet hosszas munka eredményeképpen 2010-ben az Európai Unió által akkreditált, hivatalos egyetem lett. Az autentikus harcművészeti iskolákat egységben oktatja a japán és kínai művészettörténettel, nyelvvel, a hozzá kapcsolódó filozófiákkal, pszichológiával, természetgyógyászattal, stb.
A Yitakyoei Budo és Wushu a harcművészetek kultúrájára orientált Európai Egyetem. Központi dojo: Palazzolo. Elnök: Sergio Mor. Stabilini
Az itt tanulható harcművészetek:
Budo:- Karate Sankido
- Katori Shinto – ryu
- Aikido
- Kendo
- Taiji Quan (Tai-chi)
- I Quan
- Xing I Quan
- Bagua Zhang
Az 1960-as évek elején Európába jött egy Yoshinao Nanbu nevű nagyszerű karatés. Sorra nyerte a különböző versenyeket, bemutatókat, kápráztatta el a nézőket és a karatékákat kivételes technikai tudásával. Kérdezték tőle: mi ez, amit csinál? Ez a Sankukai – válaszolta. Rövidesen meghódította Európát, és Észak-Amerikát, elsősorban Kanadát. Sorra alakultak a Sankukait gyakorló klubok, szervezetek, szövetségek. Európa – Világbajnokság, és egyéb nagy versenyek követték egymást. Ez az indulás időszaka. Nanbu folyamatosan változtatta a sajátos kombinációrendszert, míg eljutott oda, hogy a teljesen átalakított karate megérkezett a Nanbudohoz. Ez már a jelen. De ezt az utat már sokan, a tanítványok nagyobb része nem követte! A Shito-ryu és Shukokai gyökerekkel bíró Sankukai mára már sok apró „szigetként” áll, és nem tudni, van-e jövője. A Yitakyoei Szervezetben Sergio Mor. Stabilini visszanyúlt a gyökerekhez, és 2011 óra Sankidónak hívják azt a karate iskolát, mely már nem sport, nem a Nambudo valamely klónja, hanem autentikus, színtiszta harcművészet, a karate eredeti szépségében. Ahogy annak idején Fonokoshi sensei megálmodta. A Sankidóban a kihon, a katák, és a randori gyakorlatok mind az a célt szolgáják, hogy a harcérték funkcionálisan megjelenjen. Ezért nagy hangsúly van a Bunkai-n. Ezt már a tanuló fokozattal rendelkezők is gyakorolják. Sergio Mar. Stabilini úttörő munkát végzett azzal, hogy a karatét a sportosodás útjáról visszavezette a budo-hoz. Vannak követői. A jövő valószínűleg az, hogy a karate teljesen kétfelé válik. Lesz a budo, a harcművészet és lesz a karate, mint küzdősport. A kettő teljesen más. Jól van ez így. Szabó Pál azért választotta mesteréül Sergio Mar. Stabilinit, mert egyformán gondolkodnak a budo-ról. Együtt járják az utat immár huszonöt éve. A Sankukai-Sankido hazai meghonosításában Szabó Pálnak úttörő szerepe volt. A ma létező hazai klubok – melyekben ezt oktatják – az ő segítségével jöttek létre, jórészt a tanítványai vezetik azokat. A Ninja Karate Centrum Budo Akadémia pedig a hazai bázisa a Sankidonak.
SANKIDO KARATE
1. KIHON:- Dachi
- Tsuki
- Uke
- Geri
- Ukemi
- Ichiban
- Niban
- Sanban
- Yonban
- Goban
- Rokuban
- Nanaban
- Hachiban
- Kuban
- Juban
- Juichiban
- Ichiban
- Niban
- Sanban
- Yonban
- Goban
- Rokuban
- Nanaban
- Hachiban
- Kuban
- Juban
- Juichiban
- Randori-Ichiban
- Randori-Niban
- Randori-Sanban
- Sanbon Kumite-shodan
- Sanbon Kumite-Nidan
- Sanbon Kumite-Sandan
- Sanbon Kumite-yondan
- Sanbon Kumite-godan
- Sanbon Kumite-rokudan
- Sanku–shodan (tsuki)
- Sanku-nidan (geri)
- Sanku-sandan (qshi-waza)
- Sanku-yondan (kaiten tsuki)
- Sanku-godan (kaiten geri)
- Sanku-rakudan (uramawashi geri)
- Randori-ichi no kata
- Randori-ni no kata
- Randori-san no kata
- Randori-yon no kata
- Randori-go no kata
- Randori-rokuno kata
- Kaitenrandori–ichi no kata
- Kaitenrandori-ni no kata
- Kaitenrandori-san no kata
- Ninin gake-shodan
- Ninin gake-nidan
- Ninin gake-sandan
- Sannin gake-shodan
- Sannin gake-nidan
- Sannin gake-sandan
- Randori kumite – go no sen
- Randori kumite – sen no sen
- Jiyu randori
- Jiyu kumite
- kumite – kata – shodan
- kumite – kata – nidan
- kumite – kata – sandan
- kumite – kata – yondan
- kumite – kata – godan
5. KATA
- Heiwa – shodan
- Heiwa – nidan
- Heiwa – sandan
- Heiwa – yondan
- Heiwa – godan
- Hiji no kata
- Shinsei
- Sanchin
- Jiin
- Ananko
- Seienchin
- Tensho
- Matsukase
- Seipai
- Goyu-yon
- Kosokundai
- Tajima
- Saifa
- Kururunfa
- Tenryu no kata
Mesterek:
- Szabó Pál (6 DAN) vezető instruktór
- Prikkel Antal (6 DAN)
- Marsa Ferenc (5 DAN)
- Horváth Szilárd (3 DAN)
- Piránszki István (3 DAN)
- Nyilas Károly (2 DAN)
- Langó László (2 DAN)
- Fodor Botond (1 DAN)
- Dobos Nikoletta (1 DAN)
- Marsa Nándor (1 DAN)
- Kis Botond (1 DAN)